Vlastní články jednoho bláznivého amatérského pisálka. Usmívající se

Cesta vzhůru

21. června 2017 v 22:00 | Mr. Vojta |  Motivační
Život není jednoduchý. Je plný vrcholů, ale i srázů, do kterých bez varování spadneš a cesta zpět na vrchol je zdlouhavá. Dá se tomu předcházet, ale stejně se to jednou za čas stane. Vztek. Smutek. Zoufalství. Proč zrovna ty? Co jsi komu udělal?


Ta nížina se zdá jako nekonečná propast. Cítíš se v ní sám, bez možnosti úniku. Nenacházíš východisko pro svoji současnou situaci. Máš pocit, že vše, co jsi tak dlouho budoval, je navždy ztraceno. Že neexistuje budoucnost. Zůstaneš tam dole, opuštěný, zapomenutý, zlomený sám sebou. Občas jsi zakopl, ale stále ses držel relativně nahoře. Tentokrát je to však jiné. Horší. Jsi nula. Ukazují si na tebe prstem. Nemáš už pro co žít. Jsi ten nejnešťastnější člověk na světě.

Naděje tu vždycky je. Tou nadějí jsi ty! Stačí ji v sobě najít. Přestaň fňukat. Přestaň se vymlouvat. Začni hledat východisko. Ještě není nic ztraceno. Byl bys naivní, kdybys chtěl, aby to takhle skončilo. Přece tě nezastaví jeden větší pád. Copak jsi takový zbabělec? Vstaň a rozhlédni se. Vidíš ten kopec nad tebou? Ještě před chvílí jsi tam stál a hlavou se ti honily jen samé pozitivní myšlenky. Kam zmizely? Neztrácej čas a vydej se zpět na vrchol! Víš, že cesta nebude jednoduchá, ale čím déle tu budeš trčet, tím horší to bude. Seber všechnu svou sílu a bojuj! Jsi na dně. Jediná cesta vede vzhůru.

Vždycky se najde někdo, kdo si tam nahoře vezme tvoje místo. Ty to necháš jen tak? Copak si necháš ukrást místo, které sis tak dlouho budoval? Nikdo nemá právo brát ti, co ti patří. Nikdo! Když jsi jednou něčeho dosáhl, zvládneš to víckrát. Tam, kde jsi přestal, můžeš pokračovat. Vzchop se konečně! Dokážeš to, já ti věřím! Buď silný, vytrvej.
Ostatní na podobné cestě znovu klopýtají a propadají se zpět do hlubin. To není tvůj případ. Jsi silnější než oni! Objev v sobě skrytou sílu. Pokud jsi už na cestě, nic ti nezabrání v ní pokračovat dál. Pokud se ti pod nohy připlete překážka, překroč ji. Až se před tebou ukáže další propast, obejdi ji. Jsi rozjetý vlak, nic tě nezastaví! Vydrž, vrchol je už blízko!

Poslední kroky jsou nejhorší. Prověří tě, jestli si opravdu přeješ dojít až na vrchol. Jestli to myslíš opravdu vážně. Tady se nesmíš vzdát. Otoč se a podívej se pod sebe. Tohle všechno máš už za sebou. A teď se podívej před sebe, jak malý kousek ti zbývá. Nevzdávej to! Ty na to máš!

Už jen poslední krok. Opravdu si myslíš, že je poslední? Vždycky je kam stoupat. Tak pokračuj…


"Jediná omezení, která v lidských životech existují, si klademe my sami." (Konfucius)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jaknevéstblog! Jaknevéstblog! | 16. prosince 2017 v 19:40 | Reagovat

179 dní žádný článek... ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.