Vlastní články jednoho bláznivého amatérského pisálka. Usmívající se

Červen 2016

Jak jsem poprvé daroval krev

24. června 2016 v 20:15 | Mr. Vojta |  Vypravovací
Pomáhal jsem, pomáhám a doufám, že i v budoucnu budu pomáhat ostatním. Když jste malí, nemáte sílu ani možnosti pomáhat víc. V tomto směru jsem měl správné vzory doma, v rodičích. Každý pomáhal někomu jinému a jinak. Několik let jsem čekal, až budu moct dělat to, co můj táta. Darovat krev! Jestli chcete vědět, jak se mi to podařilo, tak čtěte dál.

Jak jsme v noci cestovali po horách

17. června 2016 v 20:00 | Mr. Vojta |  Vypravovací
Blíží se léto, které je tak oblíbené kvůli nejdelším prázdninám v roce. Každý rok mám o prázdninách dost nabitý program. Jak jsem tak uvažoval o plánech na toto léto, vzpomněl jsem si na jeden zážitek z léta loňského. Nejsem jeden z těch, co stráví dva měsíce zavřený doma. Já mám rád dobrodružství! Na výlety chodím téměř pravidelně, protože bydlím v takové části republiky, kde výhled kazí hory. Tento výlet byl však něčím speciální a budu si ho pamatovat ještě dlouho.

Svatý týden a profilová maturita [Maturita 3/3]

10. června 2016 v 20:00 | Mr. Vojta |  Ze života
Čas se nachýlil, je tu další pátek a to znamená, že tu je poslední část z cyklu Maturita. Někomu se může zdát, že to celé moc natahuji a píšu věci, které nejsou vůbec důležité. Ano, je pravda, že bych mohl napsat jen jeden delší článek, stručně shrnout vše, co se maturity týče, a psát zase o něčem jiném. Ale je to můj blog a já si tedy můžu psát co chci a jak chci. Snad mě chápou aspoň ti, kteří už to celé mají za sebou. Tolik příprav a stresu dopředu a pak jen...ne, hodnotit budu až na závěr. Nebudeme to celé zdržovat a začneme hned.

Poslední zvonění a státní maturity [Maturita 2/3]

3. června 2016 v 20:00 | Mr. Vojta |  Ze života
Je čas na další část trilogie o maturitě. Ta první (pokud jste ji nečetli) popisovala hlavně mou situaci před zkouškou dospělosti. Dnes se posuneme v čase o několik dní dál do doby, kdy do maturity zbývaly tři týdny. Kdo ještě nezačal pracovat, měl nejvyšší čas. Není divu, po čtvrtku přišel logicky pátek, náš poslední školní den. Ale vyučování neproběhlo, naopak jsme výuku rušili v ostatních třídách. Tomuto dni se říká poslední zvonění. Tady moje zážitky pokračují.